VIDEO Barcelona a spulberat-o pe Rayo Vallecano » "Dublă" Messi, gol fenomenal al lui Neymar

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 16 februarie 2014

FC Barcelona a umilit-o pe Rayo Vallecano, scor 6-0, noua echipă a lui Răzvan Raţ.

Vezi VIDEO

Doar de două minute au avut nevoie catalanii pentru a deschide scorul: Adriano, şut în colţul lung. Pe final de repriză, Messi a mărit avantajul cu un lob superb.

Argentinianul l-a servit pe Alexis pentru golul 3, iar în minutul 56, Fabregas l-a lăsat singur cu portarul pe Pedro, care a înscris cu un şut plasat.

Messi a reuşit "dubla"(68), dar golul lui Neymar a fost bijuteria serii. Brazilianul, revenit după accidentare, a marcat cu un şut la vinclu, după o acţiune individuală.

Barcelona e la egalitate cu Atletico, 60 de puncte. Real Madrid poate egala rivalele dacă va învinge diseară la Getafe.