VIDEO Gol cu călcîiul! » Traore, fostul jucător al lui CFR, a marcat superb pentru Everton în Cupa Angliei

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Sunday, 16 February 2014

Everton s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Angliei, după ce a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (1-1), formaţia Swansea City.

Golurile învingătorilor au fost marcate Traore '5, Naismith '65 şi Baines '72 din penalty, în timp ce pentru oaspeţi a înscris De Guzman, în minutul 15.

Fostul jucător al lui CFR Cluj, ivorianul Lacina Traore, a marcat primul gol de la împrumutul la Everton, unul foarte frumos, cu călcîiul.

VIDEO cu golul lui Traore

În sferturile de finală ale Cupei Angliei s-au mai calificat echipele Sunderland, Wigan Athletic (D2) şi Manchester City.  Partidele Sheffield United (D3) - Nottingham Forest (D2) şi Arsenal Londra - FC Liverpool se vor disputa în această seară, iar meciul Brighton (D2) - Hull City va avea loc luni.