Liga Campionilor

FOTO + VIDEO Bayern şi Atletico Madrid sînt aproape de sferturile Ligii Campionilor după victorii în deplasare

+4 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  miercuri, 19 februarie 2014

După ce Barcelona şi PSG şi-au asigurat calificările încă din meciurile tur de marţi, a venit rîndul lui Bayern Munchen şi Atletico Madrid să se apropie de sferturile de finală ale Ligii Campionilor.

Într-un meci cu două penalty-uri ratate, cîte unul de fiecare parte, Bayern a cîştigat după pauză cu golurile marcate de Kroos şi Muller.

În celălalt meci al serii, Atletico Madrid a învins cu 1-0 după golul lui Diego Costa din minutul 83.

FINAL AC Milan - Atletico Madrid 0-1 (Diego Costa 83)

min. 90+3: Final de meci, 1-0 pentru Atletico Madrid.
min. 83: GOL Atletico Madrid! Diego Costa deschide scorul cu 7 minute înainte de final.
min. 74:
Arda este înlocuit cu Cristian Rodriguez.
min. 60:
Nici o ocazie de poartă în a doua repriză.
min. 46:
A început repriza secundă.
min. 45:
Pauză la Milano, scor 0-0.
min. 31:
O nouă şansă pentru AC Milan, Kaka şutează puţin peste din unghi.
min. 18:
A doua bară a milanezilor. Reluarea lui Poli cu capul este respinsă de Courtois în stîlpul porţii.
min. 15:
Ocazie imensă AC Milan! Kaka şutează în bara transversală!
min. 1:
A început meciul.

AC Milan: Abbiati -De Sciglio, Rami, Bonera, Emanuelson - De Jong, Essien - Poli, Kaka, Taarabt - Balotelli
Atletico Madrid: Courtois - Juanfran, Miranda, Godin, Insua - Gabi, Mario Suarez - Arda, Koke, Raul Garcia - Diego Costa

FINAl Arsenal - Bayern Munchen 0-2 (Kroos 55, Muller 88) VIDEO

min. 90+2: Final, Bayern a cîştigat 2-0.
min. 88: GOL Bayern! Muller majorează diferenţa şi îi duce pe germani aproape de sferturile Ligii.