VIDEO România a scăpat de el, dar nu şi AC Milan » Execuţie fantastică a lui Carlos Tevez în derby: "Doar un tanc îi poate opri"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 03 martie 2014

Aseară s-a disputat derby-ul AC Milan şi Juventus, iar torinezii şi-au arătat încă o dată superioritatea şi în faţa rivalei.

Campioana Italiei a cîştigat cu 2-0 după ce Milan a avut cîteva ocazii importante în prima repriză. Primul gol a venit înainte de pauză, cînd Llorente a reluat în plasă din marginea careului mic.

Însă golul serii a fost reuşit de Carlos Tevez. Argentinianul a şutat superb de la 25 de metri, în vinclul porţii lui Abbiati. Mingea a atins şi bara transversală.