VIDEO Nebunie în liga a treia din Italia » Atmosferă incendiară cu peste 9.000 de suporteri şi o revenire de senzaţie în prelungiri

Articol de Gazeta Sporturilor  —  marţi, 04 martie 2014

Meci senzaţional în liga a treia din Italia! La partida dintre Salernitana şi Benevento, scor 2-1, au venit peste 9.000 de suporteri, printre care se numărau şi 600 de ultraşi ai oaspeţilor.

Benevento a deschis scorul prin Negro în minutul 15, însă soarta partidei s-a schimbat radical în ultimele 10 minute. Som (83) şi Baiocco (89) au văzut "roşu" direct, iar Salernitana a reuşit să dea lovitura pe final.

Împinsă de la spate de un public frenetic, echipa gazdă a punctat în minutul 90 şi 91 prin Vagenin şi Mendicino, bifînd 3 puncte care s-ar putea dovedi decisive pentru calificarea în play-off-ul pentru promovarea în Serie B.