Nationala

"Roti", Tîrnovan sau Şerban, victorie la U19 » Irlanda - România 1-2, Puşcaş a înscris ambele goluri ale "tricolorilor"

George Puşcaş a înscris două goluri pentru România

Articol de Răzvan Luţac  —  miercuri, 05 martie 2014

George Puşcaş, atacantul lui Internazionale Milano, a înscris ambele goluri ale echipei naţionale U19 într-un amical disputat împotriva Irlandei la Cork

Intrat la pauză, vîrful a punctat imediat, în minutul 47, după ce portarul Grimes a respins slab şutul lui Păun. A dublat avantajul tricolorilor zece minute mai tîrziu. Gazdele au redus din diferenţă prin Murphy, în prelungirile partidei.

Ştefan Iovan a folosit următorii jucători: Pătrariu (83 Muţiu) - Băjan, Bocşan, C. Achim, N. Vasile - I. Şerban (62 R. Boboc), B. Vasile (76 D. Dumitraşcu) - Bărbuţ (46 D. Rotariu), Vînă (76 Cerlincă), A. Păun -  Tîrnovan (46 Puşcaş)

Revanşa e programată joi, de la ora 14:00.