Handbal

Au revenit cu victorie » Oana Manea şi Talida Tolnai au debutat pentru CSM Bucureşti

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday 30th of November -0001 12:00

Oana Manea şi Talida Tolnai au debutat ieri pentru CSM Bucureşti în victoria cu 25-23 în faţa formaţiei SCM Craiova.

Echipa pregătită de Carmen Amariei a condus cu 12-8 în prima repriză, dar bucureştencele au revenit şi au egalat pînă la pauză, 15-15. În partea a doua, CSM a fost tot timpul la conducere, Irina Glibko 10 goluri, Cristina Vărzaru 6 şi Oana Manea 5 contribuind la succesul gazdelor.

"Am avut emoţii. Nu am mai jucat de mult timp 60 de minute. Mi-am dorit enorm să cîştig acest meci de debut la CSM. Acum, sperăm să jucăm finala în Cupa României pentru că ne dorim să evoluăm în cupele europene", a declarat Oana Manea.