FOTO şi VIDEO Brînci de la Şumudică » Răzvan Lucescu, fără victorie în două meciuri. Chiajna - Petrolul 0-0

+3 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 22 martie 2014

Concordia Chiajna a rezistat în faţa Petrolului pe teren propriu, scor 0-0.

Vezi VIDEO

Fără piese grele precum Mutu, Hoban sau Gerson, echipa lui Răzvan Lucescu a fost înghesuită serios de acţiunile în viteză ale lui Purece şi Serediuc.

Cu un Welington foarte periculos, Chiajna a fost mai bună în prima repriză, dar scorul a rămas neschimbat. "Lupii" s-au bazat prea mult pe acţiunile individuale ale lui Tamuz, singurul de la Petrolul care părea capabil să creeze panică.

Ploieştenii au încercat să forţeze în repriza secundă, dar fără să se apropie periculos de poarta lui Rîmniceanu, aflat într-o formă foarte bună. În lipsa lui Mutu şi cu Teixeira folosit mijlocaş central, "lupilor" le-au lipsit sclipirile.

Foarte slab pînă în finalul meciului, Albin i-a pasat bine lui Priso, care a trimis peste dintr-o poziţie bună. Imediat, la poarta cealaltă, Serediuc a ratat şi el o ocazie mare.

Petrolul rămîne pe 3, cu 47 de puncte, iar Concordia este pe 10, cu 31.