VIDEO Prima victorie pentru Vasile Miriuţă pe banca ardelenilor » Pandurii - CFR Cluj 0-1

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 29 martie 2014

Pandurii Tg. Jiu pierdut în prelungiri cu CFR Cluj, scor 0-1, golul fiind marcat de italianul Felice Piccolo.

Vezi VIDEO

Giusti a ratat o ocazie imensă în prima parte: singur cu Felgueiras, a trimis în blocajul portarului portughez. A fost şi singura mare oportunitate a partidei, cu excepţia golului.

Cu un fotbal modest şi dezorganizat, cele două formaţii au riscat pe atac, dar fazele de poartă au fost rare. Maftei şi Ionuţ Rada au irosit cîteva lovituri libere din poziţii bune, iar la oaspeţi, deşi foarte activ, Nicoară a stricat toate acţiunile pe care le începea bine.

Clujenii au dat lovitura în al doilea minut de prelungire, cînd Piccolo a pus un "cap" decisiv şi a adus prima victorie a lui Vasile Miriuţă ca antrenor la CFR.