Sancţiuni dure la CCA » Arbitrul care a făcut praf Petrolul - Dinamo suspendat pînă la finalul sezonului!

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Tuesday, 01 April 2014

CCA a reacţionat prompt după erorile grave de arbitraj din ultima etapă a Ligii 1.

Astfel, Radu Petrescu, arbitrul care a condus partida dintre Petrolul şi Dinamo, scor 2-2, a fost suspendat pînă la finalul acestui sezon, susţine DolceSport. "Centralul" a acordat eronat un penalty pentru gazde la scorul de 0-0 şi le-a refuzat "cîinilor" alte două în prima repriză.

Dinamoviştii au reacţionat dur la gafele lui Petrescu, Flavius Stoican avînd o criză de nervi în timpul partidei, fiind eliminat după ce a refuzat să părăsească terenul minute bune imediat după cel de-al doilea penalty solicitat de oaspeţi.

Alexandru Tudor şi Ovidiu Haţegan ar urma să fie şi ei suspendaţi cel puţin o etapă.

Citeşte şi: Explozie de nervi! » Flavius Stoican şi-a ieşit din minţi după ce Radu Petrescu le-a refuzat dinamoviştilor două penalty-uri