Stranieri

VIDEO Gafă incredibilă a lui Vlad Chiricheş! » I-a pus pe tavă mingea unui adversar la golul primit de Tottenham

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 07 aprilie 2014

Revenirea lui Vlad Chiricheş în primul "11" al celor de la Tottenham a fost cu ghinion.

Fundaşul român a gafat incredibil la golul celor de la Sunderland. În minutul 17, a repus mingea din aut pentru Lloris, iar acesta i-a întors lui Chiricheş. Pus sub presiune de un adversar, Vlad a trimis în centrul spre Kaboul, dar mingea a ajuns exact în faţa lui Cattermole, căruia nu i-a mai rămas decît să trimită mingea în poarta goală.

VIDEO cu golul

În minutul 28, Adebayor a egalat şi a urmat un forcing al londonezilor. După pauză, Kane, Eriksen şi din nou Adebayor au dus scorul la 4-1, iar în prelungiri, Sigurdsson a stabilit scorul final, Tottenham - Sunderland 5-1.