VIDEO Golul lui Denis Alibec îi apropie pe giurgiuveni la 6 puncte de Steaua » Astra - Chiajna 1-0

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 12 April 2014

Astra a învins Concordia pe teren propriu, scor 1-0 şi se aproprie la 6 puncte de liderul Steaua. Denis Alibec a marcat golul victoriei pentru giurgiuveni.

Vezi VIDEO

Florin Marin a apelat la cîteva rezerve pentru acest meci. Alexandru Ioniţă II, Ştefan Popescu şi Alibec au fost noutăţile giurgiuvenilor în duelul cu Chiajna lui Şumudică.

Alibec a fost cel care a făcut diferenţa chiar înaintea pauzei. Lansat spre poarta lui Rîmniceanu, l-a învins pe acesta cu un şut plasat, la colţul lung.

Oaspeţii au forţat egalarea după pauză, dar fără rezultat pe tabelă. Astra se apropie la 6 puncte de Steaua, în timp ce echipa lui Şumudică e pe 9.