VIDEO U Cluj - FC Botoşani 2-1 » Valentin Lemnaru aduce 3 puncte mari pentru echipa lui Mihai Teja

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday, 14 April 2014

Condusă din minutul 10 de FC Botoşani pe teren propriu, Universitatea Cluj a revenit spectaculos şi a cîştigat meciul cu FC Botoşani. Vaşvari a deschis scorul în minutul 10 după o gafă a lui Niculescu.

Vezi aici LIVETEXT partida!

Vezi VIDEO!

Ardelenii nu au renunţat la luptă şi în minutul 43 au reuşit egalarea dintr-un penalty transformat de golgheterul Lemnaru. Tot Lemnaru a adus şi cele 3 puncte echipei lui Mihai Teja după ce a profitat de o gafă uluitoare a lui Lazar.

În urma acestui succes U Cluj a urcat pe locul 13 în Liga 1 cu 30 de puncte, depăşindu-le pe Oţelul şi Săgeata Năvodari. Botoşani rămîne pe 8, cu 35 de puncte şi fără emoţii în ceea ce priveşte retrogradarea deocamdată.

Echipele de start:

U Cluj: Vl. Niculescu - Ciupe, Abrudan, Ninu, Gercaliu - Bucşa, Cristocea - Boutadjine, Calcan, Tîrnăcop - Lemnaru

Rezerve: Dolha, Szilagyi, Lungu, Sauvadet, Kovacs, Machado

FC Botoşani: Lazar - C. Dinu, Tincu, Oltean, Acsinte - Vaşvari, Danci, Croitoru - Vertelis, Hadnagy, Stojkov

Rezerve: Curileac, Ivanovs, Codoban, Fulop, Patache, Ghinga, Cîrjan