VIDEO Pandurii - Săgeata Năvodari 0-0 » Punct mare scos de dobrogeni în economia salvării de la retrogradare

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday, 14 April 2014

Săgeata Năvodari a scos un punct mare pe terenul lui Pandurii Tîgu Jiu, terminînd la egalitate, scor 0-0. Gorjenii au ratat astfel şansa de a se apropia la 2 puncte de Dinamo, formaţie care ocupă locul 4 în Liga 1, care asigură prezenţa în viitorul sezon de Europa League.

Vezi aici LIVETEXT partida!

Vezi VIDEO!

Astfel, după remiza cu Săgeata, Pandurii rămîne pe locul 6, cu 42 de puncte. Săgeata acumulează 29 de puncte şi trece peste Oţelul, care coboară pe 15.

Rezultatul este just, avînd în vedere că fiecare formaţie a controlat cîte o repriză. Prima a fost la discreţia dobrogenilor, în timp ce a doua repriză a fost controlată fără prea multe probleme de Pandurii, chiar dacă în minutul 88 Breeveld a fost eliminat.

Echipele de start:

Pandurii: Gliwa - Unguruşan, Erico, D. Bratu, Momcilovici - Breeveld, P. Anton - Buleică, Giusti, Nicoară - Matulevicius

Rezerve: Mingote, Bohale, Alex, D. Nistor, Shamsin, Christou, Ciucur

Săgeata: Panagopoulos - Peteleu, Fl. Popa, Cr. Munteanu, D. Lopez - S. Pană, Dulee - Fl. Achim, Vezan, Deletici - Guerra

Rezerve: Băican, Al. Tudose, I. Iordache, Muzac, Tigoianu, S. Chiţu, I. Filip