Stranieri

VIDEO Cristi Săpunaru a fost din nou eliminat şi Atletico Madrid continuă marşul către titlu în La Liga!

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 19 aprilie 2014

Fundaşul Cristian Săpunaru a fost eliminat în meciul pe care Elche l-a pierdut în deplasare, scor 0-2, cu Atletico Madrid, în etapa a 34-a a campionatului Spaniei.

Golurile au fost marcate de Miranda, în minutul 71 şi Diego Costa, în minutul 90 (penalti). VIDEO cu golurile

Săpunaru a primit cartonaşul galben în minutul 49, după ce l-a faultat pe Raul Garcia în careu, fiind dictat penalti pentru Atletico, însă lovitura de la 11 metri a fost ratată de David Villa.

În minutul 90, Săpunaru a faultat din nou în careu, de această dată pe Diego Costa, şi a primit cartonaşul roşu. Costa a transformat lovitura de la 11 metri acordată după faultul lui Săpunaru.

Atletico Madrid rămîne pe primul loc în clasament după acest succes şi s-a distanţat la 6 puncte de Real şi 7 faţă de Barcelona.