Stranieri

VIDEO Bănel Nicoliţă e din nou în ascensiune » Gol spectaculos din lovitură liberă marcat pentru Nantes!

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 21 aprilie 2014

Bănel Nicoliţă dă semne de revenire în Ligue 1. Mijlocaşul de 29 de ani a marcat ieri primul său gol în tricoul lui Nantes în victoria categorică cu Valenciennes, scor 6-2.

Intrat în minutul 67, cînd scorul era deja 4-0, Bănel şi-a pus rapid amprenta asupra jocului. Fostul jucător al Stelei a contribuit la golul de 5-2, centrarea sa fiind deviată de Medjani în propria poartă, şi a marcat ultimul gol al meciului.

Click aici pentru VIDEO!

În minutul 89, Nicoliţă a executat o lovitură liberă din partea stîngă a terenului, iar traiectoria balonului l-a surprins pe portarul lui Valenciennes, care se aştepta la o deviere.

Acesta este cel de-al cincilea gol marcat de Bănel în Franţa, primul pentru Nantes, formaţie la care este împrumutat de Saint Etienne.