FOTO şi VIDEO Puştii lui Hagi, puşi la colţ » Steaua n-a avut milă şi a zdrobit-o pe Viitorul, scor 3-0

+6 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday, 21 April 2014

Steaua n-a avut nici o problemă în deplasarea de la Viitorul, scor 3-0. Latovlevici, Iancu şi Keşeru au semnat cele 3 goluri, care trimit echipa lui Hagi cu un pas în liga a 2-a.

VIDEO cu cele mai importante faze

Roş-albaştrii au îndepărtat pînă la pauză suspiciunile lansate înaintea meciului. Latovlevici a deschis scorul cu un şut fabulos, cu dreptul în vinclu. După mai puţin de un minut, Chipciu a scăpat pe contraatac, l-a servit în faţa porţii pe Iancu, iar mijlocaşul a făcut 2-0.

Echipa lui Hagi a mutat degeaba la pauză ofensiv. Keşeru, intrat în minutul 49, a înscris la prima atingere, ajutat şi de opoziţia penibilă a lui Balauru.

Steaua se duce la 9 puncte de Astra. Pentru Viitorul, situaţia devine dramatică: penultimul loc, la 4 puncte de Oţelul, echipa de pe 14.