VIDEO Cum să-ţi ridiculizezi adversarii » Gol fabulos marcat de Miralem Pjanici în AS Roma - AC Milan 2-0

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 26 aprilie 2014

AS Roma e pe val în Serie A şi încă mai speră la o minune prin care îi poate fura titlul lui Juventus. Echipa lui Rudi Garcia a învins-o pe AC Milan cu 2-0 şi s-a apropiat la 5 puncte de lider cu 3 runde înainte de finalul sezonului.

"Diavolii roşii" au fost depăşiţi complet de miza derby-ului cu AS Roma şi riscă să rateze cupele europene în sezonul viitor, ocupînd abia locul 7 în campionat. Gazdele au deschis ieri scorul pe finalul primei reprize prin Miralem Pjanici după o fază incredibilă. Bosniacul i-a ridiculizat pe apărătorii milanezi, driblînd 5 jucători pînă să ajungă faţă în faţă cu Abbiati, pe care l-a învins cu un şut plasat.

Click aici pentru VIDEO!

Scorul final a fost stabilit în minutul 65, cînd Totti a şuttat violent din apropiere, Abbiati a respins în faţă, iar Gervinho a împins balonul în plasă din 6 metri.