Liga 2

FOTO Pas mare spre Liga 1 făcut de CS U Craiova! Oltenii au învins-o pe Gloria Bistriţa, 1-0

+7 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 26 aprilie 2014

CS U Craiova a cîştigat partida de pe teren propriu cu Gloria Bistriţa, scor 1-0, graţie reuşitei lui Silviu Izvoranu din minutul 44. Oaspeţii au terminat partida în 10 oameni după ce Mărginean a fost eliminat în minutul 64.

În urma acestui succes CS U Craiova a ajuns la a 4-a victorie consecutivă în campionat şi are 23 de puncte, fiind pe primul loc. ASA Tîrgu Mureş e pe 2, cu 21 de puncte.

Etapa viitoare, CS U Craiova şi ASA Tîrgu Mureş se vor întîlni. În cazul unui succes al oltenilor, echipa lui Gabi Balint şi-ar asigura prezenţa în mare parte prezenţa în viitorul sezon al Ligii 1.

Rapid şi CSMS Iaşi, victorii chinuite cu Bacău şi Unirea Slobozia

Rapid s-a impus şi ea pe terenul lui SC Bacău, scor 2-1, deşi la pauză moldovenii au intrat în avantaj, 1-0. Mădălin Martin (51) şi Daniel Niculae (57) au adus cele 3 puncte în giuleşti.

CSMS Iaşi a cîştigat în ultimul minut partida cu Unirea Slobozia, formaţie care se află în continuare pe locul 2 în play-off, însă nu poate promova pentru că nu şi-a depus dosarul de licenţiere.