Liga 2

Eroic! » ASA Tîrgu Mureş s-a impus la Râmnicu Vîlcea cu un om în minus, 2-1

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday 30th of November -0001 12:00

Echipa lui Falub s-a impus în deplasarea de la Vîlcea, deşi era condusă la pauză şi evolua cu un om în minus.

ASA a ajuns şi mai aproape de Liga 1, în primul rînd graţie succesului obţinut în deplasare, dar şi datorită victoriei celor de la CS U Craiova împotriva Bistriţei, scor 1-0. Trupa din Tg. Mureş s-a distanţat la 4 puncte de Gloria şi visul promovării se apropie din ce în ce mai mult de realitate.

Dar cele trei puncte au fost muncite. Oaspeţii au avut o primă repriză groaznică! Onicaş a fost eliminat la jumătatea primei părţi şi fix înainte de pauză echipa lui Falub s-a trezit condusă, după golul lui Deaconescu.

Tehnicianul a găsit puterea să îi motiveze pe jucători la pauză, iar Hora a marcat imediat după revenirea pe teren şi N'Doye a făcut 2-1, printr-o scăriţă, cu 15 minute înainte de final.

CSM Rm. Vîlcea - ASA Tg. Mureş 1-2
Au marcat: Deaconescu (45) / Hora (47), N'Doye (75)

CSM Rm. Vîlcea: Matache - Samson, Ct. Pîrvulescu, I. Stoica, Briceag - O. Popescu, Cîrstoiu (Nicola, 46) - Deaconescu, Lircă, Ad. Popa (Tănasă, 71) - Nkongue. Antrenor: Claudiu Niculescu.

ASA Tg. Mureş: Stăncioiu - Hanca, Vîrtic, Sepsi, Szilagy (Bejan, 46) - Onicaş, N'Doye - Hora, Cl. Voiculeţ (Ologu, 85), Bumba - Verdeş (Amauri, 70). Antrenor: Adrian Falub.
Cartonaş roşu: Onicaş (27)