Liga 2

Izvor de 3 puncte » Silviu Izvoranu a fost decisiv pentru CS U Craiova, 1-0 cu Bistriţa

Articol de Victor Vrînceanu  —  Monday 30th of November -0001 12:00

Izvoranu a marcat unicul gol al partidei şi a semnat victoria echipei sale, care îşi consolidează astfel primul loc în clasament.

Bogaţii ligii secunde, cu salarii superioare chiar şi multor jucători din Liga 1, au învins fără probleme o contracandidată la promovare, Gloria Bistriţa.

Craiovenii au asediat poarta lui Albuţ din primele minute prin şarjele foştilor "studenţi" Ferfelea şi Curelea, de partea cealaltă singura ocazie notabilă venind din gheata lui Brumă, 37, care a expediat mingea peste poartă din careul mic.

Cu un minut înainte de pauză, elevii lui Balint au semnat sentinţa meciului, prin Izvoranu, care a pus capul pentru 1-0.

După pauză, scorul putea să capete proporţii, dar craioveni s-au mulţumit să îi dea doar emoţii lui Albuţ, cu şuturi expediate din toate poziţiile.

CS U - Gloria Bistriţa 1-0
A marcat: Izvoranu (44)

CSU: Brac - Kitanovski (Pătraşcu, 46), Ljubinkovici, Izvoranu, Vătăjelu - Pleşan, Ad. Ionescu, Varga (Sin, 76), Curelea - Cr. Ganea (A. Ivan, 70), Ferfelea. Antrenor: Gabi Balint

Gloria: Albuţ - Budăcan, Hlinca, Chibulcutean, D. Sînmărtean - Ţîrcă (O. Bucur, 82), Mărginean, Fizeşan (Curtuiuş, 63), M. Chiţu - Feher, Brumă (Ţegle, 67). Antrenor: Cristian Coroian