VIDEO Remiză spectaculoasă la Cluj » CFR - Chiajna 1-1

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 02 mai 2014

CFR Cluj a remizat în această seară cu Concordia Chiajna, scor 1-1, şi a trecut pe locul 6, în faţa celor de la Pandurii. În schimb, ilfovenii au obţinut un punct preţios în lupta pentru salvarea de la retrogradare.

VIDEO cu cele mai importante faze

CFR a deschis scorul împotriva Chiajnei prin Vasile Maftei, după o fază fixă, în minutul 18, dar oaspeţii au egalat din penalty în debutul reprizei secunde. Serediuc a marcat cu un şut perfect, în plasa laterală.

După acest rezultat de egalitate, Chiajna acumulează 35 de puncte, dar mai poate primi încă 2 în cazul Martac, despre care GSP.RO a scris în exclusivitate.