VIDEO Adio, titlu! » Chelsea a remizat cu Norwich şi mai are doar şanse matematice să cîştige campionatul

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 04 mai 2014

Chelsea nu a reuşit să-şi revină după ratarea calificării în finala Ligii Campionilor şi a remizat pe teren propriu cu Norwich în penultima etapă din Premier League, scor 0-0.

Jose Mourinho nu i-a utilizat din primul minut pe Eden Hazard şi David Luiz, cei care au criticat public jocul echipei după semifinala cu Aletico Madrid, dar i-a introdus în debutul reprizei secunde.

VIDEO cu cele mai importante faze

Fără succes însă, iar Norwich a reuşit să închidă poarta pînă la finalul partidei. Norwich mai are şanse de salvare de la retrogradare, dar trebuie să bată în ultima etapă, iar Sunderland să piardă cele două meciuri rămase de disputat.

În aceeaşi situaţie se află şi Chelsea. Londonezii mai au doar şanse matematice de titlu. Trebuie să cîştige în ultima etapă, iar Manchester City şi Liverpool să obţină doar un punct în ultimele meciuri din Premier League. Ambele mai au două partide de disputat.