Laurenţiu Reghecampf a dezvăluit motivul schimbării lui Iasmin Latovlevici: "Ăsta a fost planul"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 05 mai 2014

Laurenţiu Reghecampf a anunţat motivul pentru care a ales să-l schimbe pe Iasmin Latovlevici după doar 39 de minute. Antrenorul Stelei spune că totul s-a făcut după un plan bine pus la punct.

"Latovlevici a înţeles foarte bine de ce a fost schimbat. Planul a fost să joace doar 30 de minute.El e un jucător care trebuie să rămînă mereu în priză, de aceea a intrat.

Aşa am lucrat în ultimele 2 zile cu el. Vrem să îl avem bine la următorul meci de la Cluj, cu Universitatea", a spus Laurenţiu Reghecampf la DigiSport

Steaua a cîştigat partida împotriva Coronei Braşov, scor 3-0, graţie unor goluri marcate de Federico Piovaccari, Alexandru Chipciu şi Claudiu Keşeru.