Stranieri

Echipa lui Mirel Rădoi s-a calificat în "sferturile" Ligii Campionilor Asiei! Al Ain a trecut de echipa lui Walter Zenga, Al Jazira

Articol de Gazeta Sporturilor  —  marţi, 13 mai 2014

Cu Mirel Rădoi titular, Al-Ain s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor Asiei. Echipa fostului stelist a trecut în "optimi" de formaţia antrenată de Walter Zenga, Al Jazira, 4-2 la general.

După ce în tur cîştigase cu 2-1, tot cu acelaşi scor s-a impus Al Ain şi pe teren propriu, deşi oaspeţii deschiseseră scorul în minutul 17 prin Mabkhoot.

Vedeta gazdelor, Asamoah Gyan, a înscris de două ori şi a adus victoria lui Al Ain în minutele 61 şi 81. În "sferturi", Al Ain va întîlni învingătoarea dintre Al-Ittihad şi Al Shabab.

În tur Al Ittihad s-a impus cu 1-0 şi are mari şanse să meargă mai departe după ce şi la retur a deschis scorul în minutul 8.