Tenis

Prima reacţie a Simonei Halep după calificarea entuziasmantă în "sferturi" la Roland Garros: "Acel moment a fost decisiv!"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 02 iunie 2014

Simona Halep a învins-o pe Sloane Stephens în două seturi (6-4, 6-3) şi s-a calificat în sferturile de finală de la Roland Garros. Imediat după finalul jocului românca a oferit prima reacţie.

"Mă bucur că mi-am luat revanşa azi şi de asemenea mă bucur că voi juca sferturi de finală la Roland Garros. Game-ul de la 4-4 din primul set a fost decisiv, am dat totul atunci şi pînă la urmă am cîştigat.

Poate că nu mi-a funcţionat serviciul aşa cum am vrut, dar am reuşit să cîştig. Am avut o adversară de top, sigur va urca în top 10.

Mă aşteptam la un meci dur şi echilibrat, dar am încercat să îmi păstrez încrederea şi să cîştig meciul. Am reuşit şi sînt fericită", a spus Simona Halep la finalul partidei.

Citeşte şi: Simona Halep scrie istorie la Roland Garros! S-a calificat în "sferturi", după ce a demolat-o pe Stephens!