CM 2014

Italienii, revoltaţi după succesul cu Anglia » Cesare Prandelli îl face praf pe arbitru!

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 15 iunie 2014

Italia a cîştigat derby-ul grupei D, 2-1 cu Anglia, însă Cesare Prandelli l-a atacat dur pe arbitrul partidei. Tehnicianul i-a reproşat lui Bjorn Kuipers că nu le-a permis echipelor să ia pauze de hidratare.

"A fost o nebunie să nu existe pauze în asemenea condiţii! A fost aproape imposibil ca jucătorii să menţină nivelul ridicat pe această vreme. Echipa a suferit, dar am reuşit să dominăm mijlocul terenului.

Am lucrat foarte bine la antrenamente, iar acest lucru s-a văzut pe teren. Jucătorii englezi aveau crampe la mijlocul reprizei secunde, în timp ce noi continuam să alergăm. Înseamnă că munca a dat roade", a spus Cesare Prandelli la Rai Sport.

La Manaus erau la ora partidei 32 de grade, iar nivelul umidităţii trecea de 60%!

Mondial special AICI » Meciuri live, statistici real-time, infografii spectaculoase