CM 2014

VIDEO şi FOTO Australia - Olanda 2-3 » "Portocala mecanică" are maximum de puncte şi 8 goluri înscrise în două meciuri

+16 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  miercuri, 18 iunie 2014

După victoria răsunătoare împotriva Spaniei, Olanda a repetat jocul excelent, reuşind să învingă Australia, cu mari emoţii totuşi, scor 3-2.

Robben a deschis scorul în minutul 20 şi toţi credeau că va fi un meci uşor pentru echipa lui Van Gaal. Doar un minut s-au bucurat de avantaj olandezii, pentru că Tim Cahill a egalat cu o execuţie fabuloasă!

După pauză, Jedinak i-a adus pe "canguri" în avantaj după ce a transformat un penalty. Van Persie şi Depay au întors scorul în minutele 58 şi 68 şi au adus încă 3 puncte olandezilor.