Fotbal   •   Liga 1   •   DINAMO

Atacant "stelist" în "haită" » După Ionuţ Cioinac, dat afară, a venit un alt fotbalist care vibrează pentru marea rivală a lui Dinamo

Articol de Radu Romanescu   —  vineri, 20 iunie 2014

Dinamoviştii l-au adus pe Denis Lemac, 19 ani, împrumutat sezonul trecut la Olimpia Satu Mare, puştiul declarînd că visul său cel mare e să îmbrace tricoul roş-albaştrilor

Steliştii prind de minune la Dinamo! Dănciulescu, Cătălin Munteanu, Boştină, Cosmin Matei au făcut senzaţie în tricoul alb-roşu după ce l-au îmbrăcat pe cel roş-albastru, chiar dacă nu toţi aveau simpatii vizavi de echipa din Ghencea.

"Cîinii" au adus jucători care nu şi-au ascuns afecţiunea pentru Steaua. După Ionuţ Cioinac, pus pe liber zilele trecute, în "haită" mai există un jucător care e fanul marii rivale a lui Dinamo: atacantul Denis Lemac, 19 ani, revenit după un împrumut de un sezon la Olimpia Satu Mare.



"Echipa mea de suflet, superclub"

Puştiul din Sighetu Marmaţiei a dat două goluri în 18 meciuri cît a jucat pentru Dinamo II, însă a făcut o declaraţie-şoc în transilvaniareporter.ro în septembrie 2013: "Deşi am jucat la Dinamo, marele meu vis este acela de a evolua la Steaua Bucureşti. Este echipa mea de suflet şi cred că ar fi cea mai mare realizare a mea să joc la acest superclub".



Şi-n Ghencea sînt dinamovişti: speranţa roş-albaştrilor, Vîlceanu, şi-a făcut un selfie în tricoul "cîinilor", poză postată şi pe facebook, ulterioară ştearsă de pe acel cont.





300.000 de euro este cota lui Lemac conform transfermarkt.de



6 goluri în 19 meciuri a marcat atacantul pentru Olimpia sezonul precedent





Briceag, ultima strigare

Dinamoviştii vor mai discuta în week-end despre posibilitatea achiziţionării lui Marius Briceag, 22 de ani, de la CSM Rîmnicu Vîlcea. Fundaşul stînga a fost monitorizat de către Stoican, jucătorul oltenilor fiind şi pe lista Petrolului, dar şi, mai nou, a Viitorului.





Show more
Loading ...
Failed to load data.

Show more
Loading ...
Failed to load data.