International   •   CM 2014   •   uruguay - anglia 2-1

Anglia nu are mari speranţe de a mai ieşi din grupe: "Nu punem la îndoială dăruirea jucătorilor, pur şi simplu n-am fost suficient de buni"

Articol de Gazeta Sporturilor   —  vineri, 20 iunie 2014

Selecţionerul Angliei nu-şi face mari iluzii că Anglia va merge mai departe după două înfrîngeri în grupa D. Are nevoie de victorii ale Italiei cu Uruguay şi Costa Rica, şi să bată şi ea echipa din America Centrală.

"Sîntem foarte dezamăgiţi, am crezut că putem scoate mai mult din acest meci. Am muncit din greu pentru a recupera primul gol al lor, cred că puteam cîştiga sau măcar obţine un egal. Am controlat meciul o lungă perioadă. Primul gol al lui Suarez a fost excepţional, de clasă mondială. La al doilea a avut şi puţin noroc, pentru că a scăpat cam singur acolo, dar s-a şi descurcat odată ce s-a văzut în poziţie bună. După ce am egalat am crezut că putem înscrie golul victoriei, dar din păcate Suarez nu ratează astfel de ocazii.



Nu putem pune la îndoială dăruirea jucătorilor, pur şi simplu n-am fost suficient de buni. Acum avem nevoie ca Italia să bată în ambele meciuri şi asta nu e garantat", a declarat Roy Hodgson.

Show more
Loading ...
Failed to load data.

Show more
Loading ...
Failed to load data.