CM 2014

VIDEO şi FOTO Belgia e în optimi după a doua victorie de la CM, 1-0 cu Rusia

+5 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 22 iunie 2014

Belgia a învins greu Rusia, scor 1-0, dar e deja calificată în optimi, cu 6 puncte. Origi a marcat golul victoriei în minutul 89.

VIDEO cu golul

Belgienii au presat şi dominat partea secundă, după o primă repriză echilibrată, în care Kokorin a ratat o ocazie imensă. Rusia rămîne cu un singur punct şi mai are de jucat cu Algeria.

Divock Origi are 19 ani şi joacă în Franţa, la Lille.

Partida s-a jucat pe Maracana şi a fost arbitrată de germanul Felix Brych.

Vezi AICI desfăşurarea liveTEXT

Echipele de start:

BELGIA: Courtois - Alderweireld, Kompany, Van Buyten, Vermaelen - Witsel, Fellaini - De Bruyne, Mertens, Hazard - Lukaku
Antrenor: Marc Wilmots

RUSIA: Akinfeev - Kozlov, Berezuţki, Ignaşevici, Kombarov - Kanunnikov, Faizulin - Samedov, Şatov, Gluşakov - Kokorin
Antrenor: Fabio Capello

Click aici pentru o secţiune specială dedicată Cupei Mondiale! Află cele mai interesante statistici, infografii şi urmăreşte meciurile liveTEXT cu o grafică de excepţie!