CM 2014

FOTO + VIDEO Dramatic! Grecia a învins Coasta de Fildeş în ultimul minut, 2-1 şi s-a calificat de pe locul 2 » Cum arată primele 4 meciuri din "optimi"

+7 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  miercuri, 25 iunie 2014

Grecia a pierdut primul meci de la acest Campionat Mondial categoric, 0-3, în următoarele două partide a strîns 4 puncte şi a reuşit să se califice în optimile de finală.

VEZI LIVETEXT PARTIDA!

Elenii au învins azi dramatic Coasta de Fildeş, scor 2-1 şi au trecut pe locul 2 în Grupa C.

VEZI VIDEO GOLURILE PARTIDEI!

Samaris a deschis scorul în minutul 42 din pasa lui Samaras, însă Bony a egalat cu 15 minute înainte de final.

Grecii nu au renunţat şi în minutul 93 au obţinut un penalty pe care Samaras l-a transformat. În "optimi" Grecia va întîlni Costa Rica.

Echipele de start:

Grecia: Karnezis - Torosidis, Sokratis, Manolas, Holebas - Maniatis, Karagounis - Lazaros, P. Kone, Samaras - Salpingidis

Coasta de Fildeş: Barry - Aurier, Bamba, K. Toure , Boka - Tiote, Die - S. Kalou, Yaya Toure, Gervinho - Drogba