CM 2014

FOTO şi VIDEO Îngerul Di Maria » Argentina merge în "sferturi", după 1-0 dramatic cu Elveţia

+6 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Tuesday, 01 July 2014

Argentina a trecut în prelungiri de Elveţia, prin golul decisiv marcat de Angel Di Maria. Scorul după 90 de minute a fost 0-0.

VIDEO cu golul

Cu Messi fără inspiraţie, Argentina a tremurat serios la cîteva ocazii ale elveţienilor în prima repriză.

"Pumele" au forţat în partea secundă, dar au avut nevoie de prelungiri ca să de desprindă. În minutul 118, Di Maria a finalizat exact o acţiune individuală a lui Lionel Messi şi Argentina merge în "sferturi".

Partida s-a jucat la Sao Paulo şi a fost arbitrată de suedezul Jonas Eriksson.