Fotbal   •   Liga 1   •   TRANSFER

Pandurii Tg Jiu şi-a adus mijlocaş de la echipa care a umilit Steaua!

Articol de Gazeta Sporturilor   —  joi, 03 iulie 2014

Pierderea lui Eric de Oliveira a însemnat mult pentru Pandurii Tîrgu Jiu, care a avut un retur groaznic. Prin urmare, gorjenii s-au înţeles cu mijlocaşul elveţian, Gezim Shalaj. 

Elveţianul a semnat un contract pe un an de zile. Jucătorul de 23 de ani a evoluat ultima oară la FC Lugano, formaţia care a zdrobit Steaua într-un meci amical, scor 5-2. În acel meci a evoluat 45  de minute şi a oferit două pase de gol.

Gezim Shalaj a ajuns deja în cantonamentul gorjenilor de la Sibiu. Mijlocaşul a mai jucat la Team Ticino U21, FC Luzern, SC Dudingen şi SC Kriens, însă s-a făcut remarcat la FC Lugano, unde a strîns 50 de meciuri, marcînd 5 goluri şi oferind 12 pase de gol.

"Înainte să vin aici am văzut că Pandurii a jucat în Europa League cu echipe ca Fiorentina sau Braga. Am văzut că e o echipă bună. E o oportunitate pentru mine să joc aici. Mereu dua 100% şi fanii vor vedea asta. Sînt liniştit de felul meu. Am auzit de Mutu, Marica, nu am jucat contra lor, dar am întîlnit Steaua într-un amical şi Gaz Metan, acum vreo 4 ani, tot într-un amical", a spus Shalaj pentru site-ul oficial.

Show more
Loading ...
Failed to load data.

Show more
Loading ...
Failed to load data.