CM 2014

VIDEO Sergio Romero a fost demascat de camere » Secretul de la penalty-uri era ascuns în şort :)

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Thursday, 10 July 2014

Argentina a învins-o pe Olanda după penalty-uri, scor 4-2. Cele 120 de minute s-au terminat la egalitate, 0-0, ambele echipe neavînd prea multe şanse de a marca.

Olandezii au ajuns în semifinale tot în urma unor lovituri de departajare, în meciul contra celor din Costa Rica.

VEZI AICI VIDEO!

Atunci, Louis Van Gaal l-a introdus pe Tim Krul în ultimul minut de joc, special pentru loviturile de departajare. Acum, antrenorul olandez a fost învins chiar de portarul pe care l-a crescut la AZ Alkmaar.

Sergio Romero a făcut minuni în poarta Argentinei, avînd toate temele făcute. Nu le-a lăsat pe bancă, ci le-a luat cu el şi le ţinea în pantaloni.

Camerele de luat vederi l-au surpins cînd scotea bileţelul pe care cel mai probabil avea trecut cum execută fiecare jucător al Olandei şi se uita înainte de fiecare lovitură.

Mondial special pe GSP.ro » Intră ACUM în cea mai spectaculoasă secţiune de pe site: meciuri live, statistici, infografii