CM 2014

VIDEO Cineva să-i ducă pastilele! :D » Un comentator argentinian a început să plîngă în direct la penaltyurile cu Olanda

Articol de Gazeta Sporturilor  —  joi, 10 iulie 2014

Puţini trăiesc meciurile aşa cum o fac sud-americanii. Comentatorii de la un post tv din Argentina au făcut spectacol la penalty-urile contra Olandei.

Ratările lui Vlaar şi Sneijder l-au agitat puţin pe unul dintre cei doi comentatori, însă golul decisiv marcat de Maxi Rodriguez i-a isterizat complet pe amîndoi.  (Vezi VIDEO la min 5:50).

De la minutul 6:00, se poate auzi cum unul dintre ei chiar începe să plîngă de bucurie că Argentina s-a calificat din nou într-o finală de Campionat Mondial, după o pauză de 24 de ani.

Mondial special pe GSP.ro » Intră ACUM în cea mai spectaculoasă secţiune de pe site: meciuri live, statistici, infografii