CM 2014

VIDEO Declaraţii şocante ale lui Luiz Felipe Scolari înaintea meciului cu Olanda! Thiago Silva a rămas înmărmurit

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 13 iulie 2014

Luiz Felipe Scolari i-a şocat pe brazilieni cu declaraţii incredibile făcute înainte de conferinţa de presă premergătoare meciului cu Olanda.
Într-o înregistrare video, selecţionerul Braziliei apare discutînd cu doi reprezentanţi FIFA, cărora le povestea cît de tare i-a afectat pe jucători dezastrul din semifinala cu Germania, scor 1-7.

Scolari le spune acestora şi că Brazilia a avut multe ocazii şi că pînă la final echipa sa ar fi putut ajunge în avantaj:

"Scorul putea fi 5-4 la un moment dat, dacă am fi marcat la ocaziile pe care le-am avut în repriza a doua. Iar pînă în final puteam chiar cîştiga! În prima repriză au ajuns la poartă de 7 ori şi ne-au dat 5 goluri".

La această discuţie era de faţă şi căpitanul Thiago Silva, care asculta înmărmurit.