CM 2014

VIDEO Filmuleţul care arată cît de aerian era Messi! :O Ce a păţit argentinianul în finală?

Lionel Messi și Alejandro Sabella, foto: reuters

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 14 iulie 2014

La finalul timpului regulamentar, jucătorii argentinieni s-au strîns în jurul antrenorului pentru a primi ultimele indicaţii, înainte de startul reprizelor de prelungire contra Germaniei. Lionel Messi nu a părut prea interesat de ce avea de spus Alejandro Sabella

Mulţi fani ai Argentinei au găsit ciudat comportamentul starului de la FC Barcelona. Aproape inexistent în meciurile Argentinei de după faza grupelor, Messi a oferit momente stranii în finala Campionatului Mondial. Unul dintre acestea s-a petrecut în mica pauză dinaintea prelungirilor.

[CIFRELE LUI MESSI DE ASEARĂ SÎNT INCREDIBIL DE SLABE]

Messi a fost surprins de camere TV în timp ce pleca din grupul jucătorilor argentinieni, exact atunci cînd antrenorul Sabella era în focul indicaţiilor tehnice. Germania s-a impus cu 1-0 în prelungiri, gol marcat de Gotze.