Europa League

Adrian Mutu după victoria cu Flamurtari: "Am atacat mereu! S-a văzut asta" » Ce spune Laurenţiu Marinescu

Articol de Gazeta Sporturilor  —  joi, 17 iulie 2014

Adrian Mutu şi Laurenţiu Marinescu au vorbit după victoria Petrolului din turul cu Flamurtari, scor 2-0. "Briliantul" nu crede că echipa sa e deja calificată în turul următor.

"Ne aşteptam să avem un meci foarte greu. S-au apărat foarte bine în prima repriză. Important e că am marcat de două ori, cred că s-a văzut că am atacat mereu şi că forţa noastră ofensivă e foarte mare.

Nu s-a rezolvat calificarea, va fi dificil acolo. Plecăm cu un avantaj şi sperăm să ne calificăm. Totdeauna meciurile din cupele europene sînt frumoase", a spus şi Adrian Mutu la DigiSport.

"Sîntem bucuroşi că am cîştigat, era foarte important să începem cu dreptul. Prima repriză a fost mai slabă. La pauză eram conştienţi că nu am făcut un joc bun.

Ţelul nostru e să ajungem în grupe. O luăm pas cu pas şi sperăm să ne îndeplinim obiectivul. Teixeira a jucat foarte bine, e un jucător talentat", a spus  şi Laurenţiu Marinescu la DigiSport.