Europa League

Răzvan Lucescu a dezvăluit cum motivează un jucător de bază: "De multe ori discut cu el şi îi zic asta"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  joi, 17 iulie 2014

Antrenorul Petrolului, Răzvan Lucescu, e mulţumit de rezultatul din meciul cu Flamurtari (2-0), însă nu i-a plăcut jocul echipei sale din prima repriză. Tehnicianul ploieştenilor ştie care e motivul pentru care adversarii din Liga 1 îi consideră favoriţi la titlu.

"Mi-e greu să fac o apreciere exactă la cît de mulţumit sînt. 2-0 e un rezultat bun. Asta cred că ne ajută să rămînem concentraţi. Sînt puţin dezamăgit de primele 45 de minute.

Dar pe de altă parte în repriza a doua a fost altceva, am jucat mult mai bine. Una peste alta rezultatul este meritat. Toţi cei care ne consideră favoriţi la titlu vor să pună presiune pe noi.

De multe ori discut cu Toto şi îi zic să joace pentru echipă, pentru că astfel vor veni şi golurile pentru el. M-am bucurat că a marcat", a spus şi Răzvan Lucescu la DigiSport.