Stranieri

Alexandru Maxim, gol după gol pentru VfB Stuttgart » Internaţionalul român a ajuns la a 4-a reuşită în amicale

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 26 iulie 2014

Mijlocaşul lui Stuttgart, Alexandru Maxim, pare a fi în formă maximă în această vară. Internaţionalul român a fost din nou decisiv pentru Stuttgart într-un meci amical.

Maxim a înscris şi a pasat decisiv la golul lui Ibisevici în meciul cîştigat de VfB Stuttgart cu 4-2 în faţa lui Heidenheim, echipă nou promovată în 2. Bundesliga.

Fostul jucător al celor de la Pandurii a fost integralist şi a marcat în minutul 54, iar în minutul 80 i-a pasat lui Ibisevici.

Celelalte reuşite ale celor de la Stuttgart au fost înscrise de Didavi şi Rojas în minutele 70 şi 90.

Acesta este al 4-lea gol al lui Maxim pentru Stuttgart în partidele amicale din această vară.