Europa League

Fără vlagă! CFR a pierdut meciul tur cu Dinamo Minsk, scor 1-0, fără a avea vreo ocazie importantă

Articol de Gazeta Sporturilor  —  joi, 31 iulie 2014

Dinamo Minsk a cîştigat meciul contra lui CFR Cluj, scor 1-0, graţie unui gol marcat în repriza secundă. Bieloruşii continuă astfel seria victoriilor de pe teren propriu, ajungînd la a 12-a.

După două meciuri în care nu a primit gol, CFR nu a putut rezista asediului celor de la Dinamo Minsk, iar în minutul 54 apărarea românilor a cedat.

Adamovici s-a desprins de marcajul larg al fundaşilor ardeleni şi a punctat cu capul la colţul lung.

CFR mai are o şansă, la returul de săptămîna viitoare, care va fi joi, de la ora 20:30, în direct la LookTV şi liveTEXT pe GSP.RO.

Echipele de start:

Dinamo Minsk: Gutor - Zaleski, Bangura, Politevich, Veretilo - Udoji, Voronkov, Simovici, Nikolici, Stasevich - Adamovici

Rezerve: Ignatovich, Molosh, Karpovich, Kontsevoi, Figueredo, Nikitin, Diomande

CFR: Felgueiras - Susici, Larie, Rada, Camora - Deac, Muniru, Monroy, Costea - Negruţ - Tade

min. 49:
Şut al gazdelor de la marginea careului, mingea se ducea spre colţul lung, dar Negruţ are o intervenţie incredibilă şi respinge mingea
min. 38:
Şut puternic al gazdelor de la mare distanţă, Felgueiras are probleme, dar respinge în cele din urmă
min. 21:
Cea mai mare ocazie a celor de la CFR! Negruţ reia puţin pe lîngă poartă cu capul de la 6 metri
min. 20:
Transmisiunea a fost reluată! Meciul este în direct la Look TV.
min. 19:
Deac centrează din coner, Florin Costea reia, mingea este respinsă din nou de apărarea bielorusă
min. 16:
Florin Costea şutează, însă este mingea este respinsă de un fundaş al gazdelor
min. 13:
Dinamo Minsk forţează deschiderea scorului! Bieloruşii au început tare partida
min. 9:
Acelaşi Udoji încearcă poarta lui Felgueiras, dar din nou goalkeeperul CFR-ului e la post şi reţine
min. 7:
Nikolici şutează şi el, mingea se duce însă pe lîngă poartă
min. 4:
Udoji trimite un şut bun, dar Felgueiras respinge balonul
min. 1:
A început partida! Din cauza furtunii televiziunea care transmite partida nu poate da transmisiunea în direct