VIDEO Schimbarea de ultim moment i-a costat pe "cîini" » Cătălin Samoilă a gafat uluitor, dar nu el trebuia să fie titular!

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 09 august 2014

Dinamo a avut ghinion în partida cu ASA Tg. Mureş. Flavius Stoican nu a fost deloc încîntat de evoluţia lui Cătălin Samoilă cu U Cluj, 3-2, şi urma să-l titularizeze pe Zoltan Kovacs.

Portarul maghiar s-a accidentat la încălzire, iar Samoilă a mai primit încă o şansă din partea lui Stoican. Goalkeeper-ul dinamovist s-a făcut însă de rîs la prima acţiune periculoasă a ardelenilor. În minutul 9, Gabi Mureşan a executat pe jos o lovitură liberă de la 35 de metri, iar traiectoria l-a păcălit pe Samoilă, care n-a mai putut evita golul.

S-a revanşat însă în minutul 30, cînd a apărat o lovitură de pedeapsă executată de Ousmane N'Doye.