Stranieri

VIDEO Ce Luis Suarez? Sterling şi Sturridge au reînceput dansul pe Anfield! Ratare GIGANT a noii echipe a lui Florin Gardoş

Bucuria lui Daniel Sturridge la golul lui Liverpool, foto: reuters

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 17 august 2014

Liverpool a debutat perfect în Premier League, cu o victorie, 2-1, împotriva lui Southampton, echipă ce îl aşteaptă în rîndurile sale pe Florin Gardoş.

Vicecampioana a învăţat lecţiile predate de înfrîngerea lui Manchester United şi a abordat meciul cu precauţie şi încredere. Golurile cormoranilor au fost marcate de Sterling, minutul 23, şi Sturridge, minutul 79, în timp ce pentru echipa lui Ronald Koeman a marcat Clyne, în minutul 56. GOLURI POT FI VĂZUTE AICI.

Southampton a avut o ocazie imensă de a bifa un punct pe Anfield, însă lovitura de cap a lui Shane Long, jucător de 12 milioane de lire sterline, din 4 metri, a trecut pe lîngă poartă în ultimele 3 minute. VIDEO AICI

În ultimul meci al zilei, campioana Manchester City merge la Newcastle, de la ora 18:00.