VIDEO CFR Cluj învinge lejer cu 2-0 Viitorul şi acumulează 7 puncte

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday, 18 August 2014

CFR Cluj a învins fără probleme cu 2-0 pe Viitorul, în ultimul meci al etapei a patra a Ligii 1, şi s-a instalat pe locul 7 cu tot atîtea puncte.

Primul gol al clujenilor a venit la sfîrşitul primei reprize după o eroare copilărească a lui Balauru. Portarului Viitorului a ieşit la 25 de metri de poarta sa şi a ratat intervenţia cu balonul, iar Deac a profitat de oportunitate şi a înscris.

Tade a fost cel care a stabilit scorul final, în minutul 82, fotbalistul lui CFR a primit o minge de pe partea stîngă şi a şutat pe lîngă portarul Balauru.