Stranieri

VIDEO Victorie pentru Laurenţiu Reghecampf în Liga Campionilor Asiei » Al Hilal - Al Sadd 1-0

Articol de Gazeta Sporturilor  —  marţi, 19 august 2014

În aceeaşi zi în care Steaua a învins pe teren propriu Ludogoreţ în play-off-ul UEFA Champions League, 1-0, Al Hilal a jucat şi ea în Liga Campionilor Asiei, în sferturile de finală, şi a bătut cu acelaşi scor.

Echipa lui Laurenţiu Reghecampf şi Mihai Pintilii a învins, în sferturile de finală ale Ligii Campionilor Asiei, pe teren propriu Al Sadd, fosta formaţie a lui Raul. Pentru Al Hilal a marcat Al Faraj în minutul 71.

Vedetele celor de la Al Sadd sînt Muriqui, brazilian care a fost adus de la Guangzhou Evergrande, unde a marcat 77 de goluri în 133 de meciuri şi Rodrigo Barbosa Tabata, un alt brazilian de 33 de ani, care a trecut în cariera sa pe la Gaziantepspor şi Beşiktaş.

Returul se va juca pe 26 august. Dacă va trece de Al Sadd, Al Hilal va întîlni în semifinale învingătoarea dintre Al Ain şi Al Ittihad.