VIDEO Cristiano Ronaldo a ieşit accidentat de pe teren în meciul din Supercupa Spaniei

Crisano Ronaldo şi Carlo Ancelotti, foto: Reuters

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Wednesday, 20 August 2014

Real Madrid n-a reuşit decît un egal, 1-1, în prima manşă a Supercupei Spaniei în faţa lui Atletico Madrid, iar cum un rău nu vine niciodată singur, deţinătoarea Ligii Campionilor a pierdut şi un jucător de bază.
Starul portughez Cristiano Ronaldo a suferit o accidentare în finalul primei reprize la spate şi la piciorul stîng şi a fost nevoit să părăsească terenul.

După pauză, în locul acestuia, Carlo Ancelotti l-a trimis pe James Rodriguez, jucător venit în această vară la Real Madrid de la AS Monaco în schimbul a 80 de milioane de euro.

Pentru Real Madrid a marcat James Rodriguez, în minutul 81, iar pentru deţinătoarea titlului în La Liga a înscris Raul Garcia cu două minute înainte de finalul partidei.