VIDEO şi FOTO Atletico îi ia Realului Supercupa Spaniei, 2-1 la general! Noua achiziţie Mandzukici a făcut diferenţa

+8 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 23 August 2014

Atletico Madrid a cîştigat Supercupa Spaniei după 1-1 şi 1-0 cu Real Madrid.

În returul decisiv de pe Calderon, golul marcat de croatul Mario Mandzukici încă din minutul 2 a făcut diferenţa. Este primul croat care marchează în Supercupa Spaniei şi autorul golului cel mai rapid din această competiţie.

VEZI AICI  VIDEO CU FAZELE IMPORTANTE!

Real Madrid a început fără Ronaldo, menajat după accidentarea din tur. Portughezul a intrat la pauză, dar evoluţia sa nu a putut schimba scorul de pe tabelă.

Pe final, Modrici a văzut roşu după faultul la Cristian Rodriguez din prelungiri.

Este a doua Supercupă din istoria clubului rojiblanco, după cea din 1985.

Atletico Madrid: Moyá - Juanfran, Miranda, Godín, Siqueira - Tiago, Gabi - Koke, Raúl García, Griezmann - Mandzukic

Real Madrid: Casillas - Carvajal, Varane, Ramos, Coentrão - Modric, Kroos, Xabi Alonso - James, Benzema, Bale