Stranieri

VIDEO Gabriel Tamaş a făcut-o lată în meciul cu Leeds! Ce au făcut alţi stranieri

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 23 august 2014

Transferat în această vară în Championship, la Watford, Gabriel Tamaş n-a făcut deloc un meci bun, reuşind, la un moment dat chiar să-şi pună echipa în dificultate.

Watford a învins pe teren propriu cu 4-1 pe Leeds, însă în minutul 32, la scorul de 1-0 pentru gazde, fundaşul român, 30 de ani, a înscris în propria poartă şi a egalat situaţia pe tabela de marcaj. Într-un alt meci din Championship, Ţucudean a jucat 55 de minute pentru Charlton, fiind schimbat cu Moussa. Echipa românului a terminat la egalitate, 1-1, cu Huddersfield.

Eric Bicfalvi a înscris pentru Volyn Lutsk în minutul 3 al meciului din campionatul Ucrainei.

Şi Sergiu Buş a dat gol pentru CSKA Sofia în victoria cu 5-0 în faţa lui Marek din Bulgaria.