VIDEO Ce nu s-a văzut la televizor » Cristiano Ronaldo a sărit cu pumnii pe Diego Godin în prelungirile meciului retur cu Atletico Madrid

Cristiano Ronaldo, foto: Reuters

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Sunday, 24 August 2014

Atletico Madrid a cucerit Supercupa Spaniei, după ce s-a impus în meciul retur, scor 1-0 (în tur a fost 1-1). Meciul de pe "Vicente Calderon" a fost presărat cu momente tensionate. În minutul 93, Cristiano Ronaldo a incins o repriză de box, încasatorul de serviciu fiind Godin.

Cei doi fotbalişti s-au întîlnit de mai multe ori pe parcursul meciului, dar în prelungirile partidei, Ronaldo a recurs la un gest care nu are ce căuta pe un teren de fotbal.

Portughezul i-a administrat o corecţie fizică adversarului său direct: l-a pus la pămînt pe Godin cu o palmă şi doi pumni! :O